Haydi Sri Lanka’ya… Sri Lanka Vizesi Nasıl Alınır? Sri Lanka Türk vatandaşlarından malasef vize istiyor. En azından başvurması ve alması çok kolay.İnternet ortamından online başvuru yaparak herhangi bir evrak ,kağıt kürek derdi de yok ve kredi kartıyla ödeme ile vizeniz 5 dakika içinde onaylanarak mail olarak geliyor.En azından bizimki öyle oldu.

Beş kişi Grup vizesi başvurusu mu yapmam gerekirken düşünürken tek tek bireysel başvuru yapmayı tercih ettim.Vize bölümünde tamamen kişisel bilgilerin yer alıyor fakat bir tek Sri Lanka da ki konaklama adresinizi sordukları bölüm var,oda sizin hayal gücünüze kalmış 🙂

Birde uçak bileti ile ilgili bilgiler yer alıyor hangi firma ve uçuş numarası?Bizim biletlerimiz Dubai aktarmalı olduğu için uçuş numarası ve kalkış havaalanı olarak İsatanbul ve İstanbul’dan kalkan uçağın uçuş numarasını yazdım.Bir problem çıkmadı.

Sri lanka Online Vize Başvurusu sayfasına giriyorsunuz.
Form aşamasına gelesiye kadar bölümlerin fotoğraflarını yükledim bakabilirsiniz.
Aşamaları sırayla yaptıktan sonra karşınıza çıkan formu dolduruyorsunuz.
(formu doldururken bilgilerinizin doğru olduğunu tekrar tekrar kontrol edin özellikle pasaport numarasını)
Online olarak kredi kartınızdan vize ücreti olan 35 USD’yi ödüyorsunuz.
E-posta adrenize önce bir konfirmasyon geliyor.
Kısa süre sonra da onay yazınız e-posta olarak geliyor.
Gelen onay mailini yine sayfada bulunan Check Status bölümünden girip kontrol edip hatta giderken çıktı alıp yanımızda götürmeyi düşünüyorum.Çünkü pasaporta işlenen özel bir vize yok verilen ETA numarası ile işlem yapacaklar.

1 2 3 4 5 6

Diğer Abonelerin Arasına Sende Katılabilirsin

Posta hesabına bir gün bir mail düşer. Okursun, bakarsın ve çok beğenirsin. İşte o mail sırt çantanı alıp bir yerlere gitmen ve seni harekete geçirmek için yeterli olabilir. Türkiye ve Yurt dışı gezi yazılarımızın mail adresinize gelmesini ister misiniz? Sadece e-posta adresinizi yazarak hemen abone olun! Gezgin İz sizi harekete geçirecek makaleleri mail adresinize göndersin ama reklam vs göndermesin.. :)

CEVAP VER