Motorsiklet Günlükleri (1. Bölüm) – Adam Kayalar,Silifke,Mersin yolculuğumuzun devamında Taşucu,Silifke,Mersin’de iki arkadaşımızın yanına uğradık. Akşam sıcaktan bunalmayacağımız ,rahat bir uyku çekeceğimiz bir kamp yerine gitme fikrinden sonra haritada en yakın yaylaların Ermenek,Karaman’da olduğunu gördük. Taş ucunu biraz geçtikten sonra sağ kolumuzda dağ yolundan girdik.
İstikamet Gezende Barajı civarı bir bölgede kamp kurmak ve geceyi orada geçirip yine yollara düşmekti. Orman yolundan sonra bir kaç köy geçtiğimizi hatırlıyorum.Köylerden birinde markette durup akşam için menemen malzemesi alıp akşam kendimize çay eşliğinde ziyafet çekecektik.Çekecektik diyorum! Ziyafet eşyaları motora yerleştirirken tüm malzemeleri koyup ekmek poşetini kaldırımın kenarında unutmamızdan sonra yarım kaldı. 🙂 Çadırımızı kurduktan sonra fark ettiğimizde o nefis menemeni malesef tuzlu bisküvilerle yemek zorunda kaldık. Tuzlu bisküvilerimiz olduğuna dua bile etmiştik. 🙂 Talihsiz olaylarla başlayan Gezende serüveninin manzarası ve doğasıyla yine bizim keyfimizi bozmaya yetmedi tabi ki.

Hava karardıktan sonra milyonlarca yıldızların altında, matlarımızı üstünde göl kenarında çaylarımızı yudumlarken bir çift parlak göz gördüm. 🙂 Tabi bu gözler Aykut’tan kaçar mı? hemen yerinden fırladı elinde etrafında ne kadar ışık varsa oraya tuttu. O kadar ışığa hangi hayvan kalır 🙂 Artık iş işten geçti Aykut bu yerinde durur mu? sağa,sola,arkaya öne deniz feneri gibi ışığı etrafında döndürmeye başladı. İbo İbo ses geldi, İbo İbo gördünmü ne yapacaz dağın ortasında ,şöyle böyle çaylarımızı bitirip çadıra uyumak için geçtiğimizde sıcaktan kaçalım derken Aykut’un paronayasına tutulduk.Aslında kendi kendini korkutuyordu ortada hiçbir şey yoktu 🙂 Sabaha kadar başından ısırırlarsa diye başını eğdi,ayaklarını belki kaparlar diye ayaklarını içine çekti yazık bizim deli oğlan iki büklüm uyudu ,yok yok uyumadı sabaha kadar. 🙂 Neyse ki sabah oldu etraf aydınlandı muhteşem göl ve dağ manzarası eşliğinde eşyalarımızı toplayıp kahvaltımızı yaptık.

Tekrar yola koyulduğumuzda gece parlayan gözlerin küçük bir köpeğe ait olduğunu gördük hatta yanından geçerken hıv hıv bize havladı, 🙂 Aykut bu durur mu yerinde köpecik ayaklarını ısırıp koparmasın diye havaya kaldırırken az kalsın düşüyorduk bile 🙂 Güzel anılardı bizim için , yolumuz stabilizeydi,dağın içinden ana yola çıktıktan sonra bir çınar ağacının altında mola verdik oradan da Ermenek’in yolunu tuttuk.Ermenek’in dar sokakları göl manzarasını da gördükten sonra Hadim ve Taşkent’te de uğrayarak yol üzerinde ki çay bahçeleri ve çeşmelerde molalar vererek turumuzu bitirmeye karar verdik ve Karaman’ın yolunu tuttuk.

img_5867 img_5873 img_5875 img_5888 img_5903 img_5905 img_5906 img_5910 img_5914 img_5916 img_5920 img_5922 img_5933 img_5935 img_5938 img_5940 img_5942 img_5951 img_5955 img_5959 img_5966 img_5974 img_5975 img_5980 img_5982 img_5981 img_5989 img_5997

Diğer Abonelerin Arasına Sende Katılabilirsin

Posta hesabına bir gün bir mail düşer. Okursun, bakarsın ve çok beğenirsin. İşte o mail sırt çantanı alıp bir yerlere gitmen ve seni harekete geçirmek için yeterli olabilir. Türkiye ve Yurt dışı gezi yazılarımızın mail adresinize gelmesini ister misiniz? Sadece e-posta adresinizi yazarak hemen abone olun! Gezgin İz sizi harekete geçirecek makaleleri mail adresinize göndersin ama reklam vs göndermesin.. :)

CEVAP VER