Kırmızı benekli alabalık avı için planladığımız bölgeye ulaşmak için, günler öncesinden bölgenin haritasını iyice ezberledik.Yola gece 3 gibi koyulduk.

İç Anadolu bölgesinde  Karaman’ın konum itibariyle güzel bir noktada olduğunu düşünüyorum. 2,5 saatlik araç yolculuğumuz sonrasında muhteşem bir doğaya geldik diyebilirim. Tırmanmaya başladığımız yolların en üst geçitlerinde yükseklik arttığı için bölge bölge kar yığınlarını görmek mevsim itibariyle bizi şaşırttı. Gideceğimiz malum yerin heyecanı o zamandan dört bir yanımızı sarmaya başladı.Yaklaşık olarak 2000 metreden tekrar 1700 -1600 metrelere inmeye başladığımızda muhteşem bir vadi , dört bir yandan akan pınarlar, iki büyük dere ,sarp yamaçlar, çam,ladin ve köknar ağaçları bizi iyiden iyi kanımızı kaynatmaya yetti arttı bile.

Manzaranın,doğanın,bol oksijenli bir avda, kırmızı benekli alabalıkları tutamasak bile , doğa bizi en içten bir şekilde kucaklamıştı ve bu da günümüzün güzel geçmesine yetti arttı bile.

Kırmızı benekli alabalıkları avlamak isteyenler özel izine ve ücrete tabi milli parklar koruma bölgelerinde aldıkları resmi avlanma belgeleri ile bilinçli bir av yapabilirler. Bazı bölgelerde belgesiz bir şekilde av yapmak mümkündür fakat o bölgelerde de bizim gibi eliniz boş dönme imkanınız fazladır.

Daha önceki yaptığımız kırmızı benekli alabalık avlarını bakmak isterseniz linki inceleyin.

 

Diğer Abonelerin Arasına Sende Katılabilirsin

Posta hesabına bir gün bir mail düşer. Okursun, bakarsın ve çok beğenirsin. İşte o mail sırt çantanı alıp bir yerlere gitmen ve seni harekete geçirmek için yeterli olabilir. Türkiye ve Yurt dışı gezi yazılarımızın mail adresinize gelmesini ister misiniz? Sadece e-posta adresinizi yazarak hemen abone olun! Gezgin İz sizi harekete geçirecek makaleleri mail adresinize göndersin ama reklam vs göndermesin.. :)

CEVAP VER