Kitulgala, Sri Lanka’nın batısında küçük bir şehir.Yılda 2 kez muson yağmurlarına maruz kalan yağmur ormanları bölgesi ve Sri Lanka’nın en çok yağış alan yerlerinden birisi olan bölgede, akademi ödüllü film Kwai Köprüsü’nün, Kelani Nehrinde film edildiğini duyduk.

Vahşi orman içindeki bu bölgede rafting yapıldığını öğrendiğimizde fırsatı değerlendirmek istedik.
Nehri, ormanı gördükten sonra, acaba derken kendimizi raftinge hazır vaziyette araç ile başlangıç noktasına giderken bulduk.
Ben arabada kalacağım, rafting yapmaktan vazgeçtim diyenler rafting sırasında yihuuu, taşlara vur bizi kaptan, devirelim hadi şu botu naraları atacak kadar coşmuştu. Tabi bu coşku rapidlere girip aksiyon dolu anlarda tam tersine dönüyordu.Nefesimizi kesen soğuk suda yaptığımız rafting gerçekten Sri Lanka gezimizin en adrenalin dolu anlarından birisiydi.
Bu coşkuyu bir nebze görmeniz ve hissetmeniz için 5 dakikalık videomuzu izleyebilirsiniz.

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRODCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

Diğer Abonelerin Arasına Sende Katılabilirsin

Posta hesabına bir gün bir mail düşer. Okursun, bakarsın ve çok beğenirsin. İşte o mail sırt çantanı alıp bir yerlere gitmen ve seni harekete geçirmek için yeterli olabilir. Türkiye ve Yurt dışı gezi yazılarımızın mail adresinize gelmesini ister misiniz? Sadece e-posta adresinizi yazarak hemen abone olun! Gezgin İz sizi harekete geçirecek makaleleri mail adresinize göndersin ama reklam vs göndermesin.. :)

CEVAP VER