Günlerden 7-8 Mayıs 2016 , biz yine düştük yollara.Rota aynı fakat bu sefer ki macera farklı.Geçen yıl günübirlik yaptığımız Aşk vadisi ve Kızıl Çukur Vadisi bizi mest etmişti .

Dağ bisikleti için 2016 yılında biraz geç kalsak bile açılış turumuz harika olmuştu.Bu yıl iki gün olarak planladığımız faaliyetimizde Cumartesi günü yola koyulduk. İnternetten rezervasyon yaptığımız , konaklama yapacağımız otele vardığımızda otel dışarıdan küçük, sade bir taş bina olmasına rağmen içeriden ise mobilya ve aksesuarlar özenle işlenmiş ahşap şekiller ve motifler ile bizi gerçekten büyüledi.Turumuza keyifli başlamıştık , içimizdeki heyecanı bastırmadan gelir gelmez odalarımıza yerleştik ve küçük bir tur yapalım diye düştük yollara.
Otelin yakınlarında olan Uç Hisarın alt kısmında bulunan Güvercinlik Vadisine girdik , bu yılın ilk çamurunu,taşını,toprağını,tozunu buradan ihtiyaç giderdik.Rota kısa olmasına rağmen güzel bir başlangıç ile Göreme > Avanos’a doğru ana yolun ayrılmış bisiklet yolundan Kızılırmak Nehrinin geçtiği toprakları görmeye asfalttan zorlanmadan iniş yaptık.Kızılırmak kenarında çaylarımızın içine şıp şup düşen yağmur damlalarıyla yola koyulma sinyallerini aldık.Dönüş çıkış ve yağmurlu olmasına rağmen keyifli bir şekilde otelimize döndük.
Akşam geçen yıl Ürgüp’te yemek yediğimiz restoranın Göreme’de olduğunu düşünerek Göreme sokaklarını bayağı arşınladık. Testi kebabı uğrunaydı tüm bu çektiklerimiz. Neyse geçte olsa restorantın Göreme’de değilde Ürgüp’te olduğunu anladığımızda hemen bir başka restoranta girdik. Testi kebapları geçen seneyi aratıyor olsa da yine de fena değillerdi.
Otelimize geri dönüp ahşap ve taş kokusuyla muhteşem bir uyku çektikten sonra telsizlerden ‘Günaydın Beyler’ sesiyle uyandım.Sabah 08.30 gibi kahvaltımızı yapıp otelden ayrıldık.
Turumuza Göremeden > Uç Hisar’a doğru sağlam bir yokuş ile başladık.Aşk Vadisi Yol ayrımı Uç Hisara Gelmeden hemen sağda fakat vadi yoluna girdikten sonra tekrar sağa işaret verilen taşı kaçırmamak gerekiyor yoksa Aşk Vadisi de mi Ürgüp’te kaldı demeyin bizim gibi 🙂
Neyse ki taşı geri dönüp bulduğumuz da Vadi sol kolumuzda kaldı,girişte zaten seyyar satıcı var taze meyve suları veriyor gelen yürüyüşçülere.
Vadi girişi oldukça dik sanırım burayı inmek için enerji içeceği sponsorumuz olması lazım kanatlanarak inmek için.Öyle videolardaki gibi aksiyon yapmak isteyenler için kaskınızı sıkı bağlayın, bir arkadaş da aşağıda sizin inişinizi kameraya alsın ki muhteşem uçuş ve çakılma anlarınız hatıra kalsın.Aşk Vadisi turunu ekibin arka arkaya birbirinin hızını kesmemesi için aralıklarla yola koyulduk.patika yollar bizi ister istemez dere yatağına indirdi.Çamura bulanmış bir halde vadiyi bitirdikten sonra iki gruba ayrıldık ben eşimle Göreme’ye ana yoldan devam ettik diğer arkadaşları kesmediği için Kızıl Çukur Vadisi’ne gittiler.

Döndüklerinde arkadaşlardan birisi güzel bir uçuş gerçekleştirmiş ve bunu da videoya almışlar.hem güldük hem üzüldük,neyse ki küçük sıyrıklardan başka bir şey yoktu.Turumuzu Ürgüp te yemek molasından sonra bitirdik ve Karaman’a dönüş için yola koyulduk.

– Geçen seneki faaliyete bakmak isteyenler için link –

Gezi detayları :
1.Gün
Rota: Göreme>Güvercinlik Vadisi>Avanos>Göreme
15.32 km-Mesafe
8.8 km/sa-Ort. Hız
408 C-Kalori
1:44:56-Süre
241 mYüks. Kazancı
17.0 °CGPS Bilgileri Link Garmin2.Gün
Rota: Göreme>Uç Hisar>Aşk Vadisi>Kızılçukur Vadisi>Ürgüp
24.47 km-Mesafe
5.1 km/sa-Ort. Hız
1,019 C-Kalori
4:46:16-Süre
590 m-Yüks. Kazancı
25.0 °C
GPS Bilgileri Link Garmin

Diğer Abonelerin Arasına Sende Katılabilirsin

Posta hesabına bir gün bir mail düşer. Okursun, bakarsın ve çok beğenirsin. İşte o mail sırt çantanı alıp bir yerlere gitmen ve seni harekete geçirmek için yeterli olabilir. Türkiye ve Yurt dışı gezi yazılarımızın mail adresinize gelmesini ister misiniz? Sadece e-posta adresinizi yazarak hemen abone olun! Gezgin İz sizi harekete geçirecek makaleleri mail adresinize göndersin ama reklam vs göndermesin.. :)

CEVAP VER