Dünyaya farklı bir pencereden bakan insanlar.Yerinde duramayıp durmadan yeni yerler keşfetme peşinde olanlar için işte karşınızda seyahat konusunda en detaylı ve kapsamlı bilgiyi veren en popüler gezi blog’ları.

* Türkiye’nin en iyi gezgin blog’ları hangileri ?
* Seyahate çıkmadan önce hangi destinasyonlara gideceksiniz ?
* Gittiğiniz yerlerde hangi aktiviteleri yapıp ? Ne yiyip ? Ne içeceksiniz ?
* Seyahat ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları doğru ve detaylı bir şekilde bulmak için gezgin blog’ları mı arıyorsunuz?
* Evde oturmaktan çok mu sıkıldınız ?
* Dışarı çıkmak istiyorsunuz ama birinin hadi kalk demesini mi bekliyorsunuz ?
İşte bu bloglar sizi harekete geçirecek her içeriğe sahip.

Bahsi geçen gezginlerin her biri kendi blog’ları , Instagram ve Facebook hesapları, Youtube Kanalları ile size en doğru ve güzel şekilde bilgilerinden faydalanmanız için ellerinden geleni yapıyorlar.

gezgin-iz.com olarak bizimde blog’larını okuyup ilham alıp, tecrübelerinden yararlandığımız bu gezginlere hep beraber bir göz atalım.

1.Çok Okuyan Çok Gezen

Namı diğer Sevil Mert ile Antalya,İbradı,Ormana Köyü’nde tesadüfen tanışmıştık.Ormana’da çok güzel araç ile safari yapmıştık.O günden sonra özellikle Sri Lanka gezimizde ne bilgiye ihtiyacımız olduysa yardımımıza koştu sağ olsun. Bloguna göz atıp deneyimlerinden faydalanabilirsiniz,o da yetmez ise iletişime geçin mutlaka geri dönüş sağlayacaktır.Kendilerini buradan selamlıyoruz.

sevilmert

2.Aylak İlsu
Türkiye’nin en eski ve aktif seyahat bloglarından biri olan ‘aylak ilsu’,Son yirmi yıldır dünyanın az ayak basılmış rotalarına seyahat ederek görülmemiş yerleri bize göstermeye devam ediyor.Standart hayatını bir kenara iterek dik duruşuyla Profesyonel bir gezgin olarak ilsu hep yollarda.Maceralarını merak edenler için Blog’a uzunca bir göz atın derim.

aylakilsu

3.Rotasız Seyyah
Güney Amerika’yı Türkiye’ye tanıtan Mehmet kardeşimizi kocaman alkışlıyorum.2015 den beri takipçisi olduğum, özellikle İngilizce ve İspanyolcayı gezerken öğrendiğini gördüğümde bir çok insana gezmenin, gezgin olmanın bahanesi olmadığı, olanlara da yapılabileceğini göstermiş oldu.Yakında kitabı çıkacak olan Rotasız Seyyah’ın maceralarını şimdi ise blog’tan takip edebilirsiniz.

rotasiz-seyyah

4.Rüzgarın İzinde
Türkiye, Afrika, Avrupa, Balkanlar, Kafkaslar ve Ortadoğu yollarında motosikleti ile 58bin km yol yapan Serkan kardeşimizin hızına yetişmek mümkün mü ?Şimdi ise Amerika’da eşiyle birlikte gemiye verdikleri motorlarını bekliyorlar.Maceralarını merak edipte hızlarına yetişmek isteyenler blog’larına bir göz atsın derim.

ruzgarinizinde

9 Eylül 2012 tarihinden beri yollarda olan Gürkan Genç 47.188 km ile 7 kıta 97 ülke geçmeyi hedefliyor.Şuanda Güney Afrika yollarında pedal çeviren Gürkan’ı kocaman kucaklıyorum.Güney Afrika’da vahşi doğa içindeki gece çadırına gelen aslan sesleri gibi saymakla bitmeyen maceraları mevcut.Bisiklet üstündeki performansı ile ülkemizi gururla temsil etmeye devam eden Gürkan’ın Sayfasına mutlak bir göz atın.

gurkan-genc

Duygu ve Bilgehan EVDE OTURAN ERKEN ÖLÜR! Roman atasözünü ilke edinen bu çiftin blog’larına mutlaka bir göz atmalısınız.Gezdikleri,gittikleri yerlere hazırladıkları muhteşem videolar ile sizinde evde durmanızı imkansız hale getiriyor bu insanlar.

Bir gün tamam yoruldum evde oturup çayımı kahvemi  elime alacağım belgesellere bakacağım, gezi videolarına göz atacağım dedim.Gece bilmem saat kaç olmuş 01.00 gibi kalktık eşimle düştük yollara kendimize macera aramaya işte hep bu arkadaşların yüzünden.
bizevdeyokuz
başka türlü bir şey benim istediğim
ne ağaca benzer, ne de buluta
burası gibi değil gideceğim memleket
denizi ayrı deniz,
havası ayrı hava…
İsmail ve Özcan ikilisi işte Can Yücel’in satırlarından sonra düşmüşler yollara.Denizi ayrı deniz, Havası ayrı hava olan memleketleri gezmeye.
Sri Lanka gezinde son anda nokta vuruşu yardımı dokunan İsmail arkadaşımızın tavsiyeleriyle çok güzel bir seyahat gerçekleştirdik.İsmail’in torpiliyle muzu iki yedik, suyu soğuk içtik. 🙂 Arkadaşları kocaman selamlarımı gönderiyorum.
baskaturlumacera

Emre kardeşimizin otostop ve minumum bütçe ile dünya turu serüveni şuana kadar 27 Ülke, 200 fazla Şehir olarak hala devam etmekte.En son ünlü bir araba markası sponsoru aldım demesi ve ardından yok öyle bir şey kardeşim sponsor olmadan da bu iş bal gibi olur diyerek.Maddi sıkıntı yüzünden yola düşmeyenlerin yoluna ışık tutup istersek her şeyin olabileceğini gösterdi.Emre kardeşimizin yolu açık olsun.

yolgunlukleri

İşte bizim gerçek idollerimiz.Eşimle birlikte Pedalımda Beş Ülke ve Minik Gezgin Yolda Büyümek kitaplarını iki günde su gibi okumuştuk.Soner ve İnci çiftinin yakışıklı Tibet Çınar’ı bizlere çocukla birlikte nasıl seyahat edilebileceğini hatta bisikletle nasıl yollara düşüleceğini gösterdiler.Çiftimiz Avrupadaki turlarından yeni döndüler.Yeni maceralarını okumak ve görmek için mutlaka sayfalarına göz atmalısınız.

minikgezgin
Tabanlarına sağlık be kardeşim işte karşınızda Güneş Akdoğan.Yürüyerek seyahat etmeyi ilke edinmiş bu arkadaşı canı gönülden tebrik ediyorum.
Havayı, suyu, yolları, insanları ve kültürleri sonuna kadar keşfetmesiyle bizlerin ufkunu açmaya devam ediyor.Yürüyüş ve seyahat konusunda aklınıza ne gelirse hepsi bu adamda,Merak edenler Blog’a bir göz atsınlar.

gunesakdogan

Burcu Canbulat ile Antalya,İbradı,Ormana Köyü’nde tesadüfen tanışmıştık.Ormana’da çok güzel araç ile safari yapmıştık.O günden sonra blog’daki seyahat deneyimlerini zevkle takip ediyorum.Merak edin ve sizde bakın tık tık.

gezitozu
12. I Can Travel
2008 den beri yollarda olan Kerimcan sakalıyla işte benden de bir tane de burda varmış dedirtti ve ogünden beri büyük keyif ve zevkle takip etmeye başladım.Seyahatlarini ve maceralarını görmek istiyorsanız blog’una göz atmalısınız.
icantravel
.

Diğer Abonelerin Arasına Sende Katılabilirsin

Posta hesabına bir gün bir mail düşer. Okursun, bakarsın ve çok beğenirsin. İşte o mail sırt çantanı alıp bir yerlere gitmen ve seni harekete geçirmek için yeterli olabilir. Türkiye ve Yurt dışı gezi yazılarımızın mail adresinize gelmesini ister misiniz? Sadece e-posta adresinizi yazarak hemen abone olun! Gezgin İz sizi harekete geçirecek makaleleri mail adresinize göndersin ama reklam vs göndermesin.. :)

3 YORUMLAR

CEVAP VER