Mersin’in Çamlıyayla ilçesinden gidilen Çocak dere Milli Parkı’nı görmek için gece düştüğümüz yol bitmemesiyle bizi bitirmişti.

Sabaha karşı stabilize yola girip Cehennem dere mevkiye doğru giderken manzara karşısında gerçekten büyülendiğimi söylebilirim.
Aşağıda yolun bittiği noktada bir gözü Çocak dere vadisi tarafindan, diğer gözü fındıklıdan gelen sular su çatı denen bölgede birleşip gürül gürül aşağıya doğru akmaktaydı.
Bölgede bulunan Kızılçam–Karaçam, meşe, Toros Göknarı ile doğası gerçekten muhteşemdi.

Cehennem derede biraz vakit geçirdikten sonra yol üzerinde olan seyir teraslarında mola verdik ve gün boyunca manzaranın tadını çıkardık.

Çoçakdere Milli parkı yaban hayatı ve doğasıyla gerçekten muhteşem bir yer. Bölgeye gitmek isterseniz yaz aylarında Milli Parklar Koruma memurlarından yolun açık olup olmadığını sormanızda fayda var. Çünkü yol yoğun yağmur ve kar yağışının da etkisiyle heyelan olmuş olabilir veya bir ağaç yolun ortasında yatıyor olabilir.


img_2247
img_2250img_2264img_2269img_2290img_2307img_2309img_2328img_2332img_2333

img_2298

 

 

 

img_2667

Diğer Abonelerin Arasına Sende Katılabilirsin

Posta hesabına bir gün bir mail düşer. Okursun, bakarsın ve çok beğenirsin. İşte o mail sırt çantanı alıp bir yerlere gitmen ve seni harekete geçirmek için yeterli olabilir. Türkiye ve Yurt dışı gezi yazılarımızın mail adresinize gelmesini ister misiniz? Sadece e-posta adresinizi yazarak hemen abone olun! Gezgin İz sizi harekete geçirecek makaleleri mail adresinize göndersin ama reklam vs göndermesin.. :)

CEVAP VER