Cienfuegos Gezi Notları

23.07.2015 Perşembe günü sabah 08.00’de JMKDD bize rezerve etmiş olduğu Habana Libre Otel’in önünde Cienfuegos’a gidecek olan otobüse bindik.13.15 gibi şehrin merkez parkında indik. Telefona daha önce yüklediğimiz offline harita yardımı ile bize iletilen casaya yürüyerek gittik.Casa Ana Maria, Calle 41 #4808 e/ 48 y 50.Cienfuegos.

Yolda bir çok at arabası ve bici taksiler taksi taksi diye arkamızdan gelsede 4 sokak ötedeki casaya yürüyerek gitmek istedik.Casaya geldiğimizde annannemin orda ne işi var dedim. Bizi öyle bir sarılarak ve İspanyolca bir şeyler söyleyerek karşıladı ki ne söylediğini anlamasak da ne kadar tatlı dilli ve sıcak kanlı olduğunu anlamak mümkündü. Bu casa diğerine göre daha mütevazi idi.Casaya gelir gelmez eşyalarımızı bırakıp şehir turuna çıktık.
Yol yorgunluğunun üzerine sıcak eklenince bu turu at arabası ile yapmayı tercih ettik. Saati 15 CUC verdiğimiz at arabası turundan sonra deniz kenarında küçük bir barda domates ve peynirden oluşan tostu yedik. Yürüyerek hediyelik eşya satılan seyyar satıcıların olduğu bir sokağa gittik. Şehrin meydanında küçük bir turdan sonra akşam yemeği için casaya döndük. Casaya geldiğimizde balıklarımız hazırdı.
Yemeğimizi yedikten sonra Ana’nın kızı bize domino oynamayı teklif etti. Daha önce bilmediğimiz bu oyunu öğrenerek keyifli bir zaman geçirdik. Akşam olduğunda elektrikler kısa bir süre kesik olduğundan klimasız ve vantilatörsüz evde durmanın imkanı olmadığından dolayı,her Kübalının yaptığı gibi bizde kendimizi kapının önüne attık ,kaldırıma serildik.

Türkiye’den getirdiğimiz ayçekirdeğini Kübalılar ile tanıştırdık. Kapının önünde oturmayı fırsat bilerek çıt çıt çıt başladık çitlemeye. Zorlu çekirdek çıtlama eğitiminden sonra Havana’da üniversite okuyan Kübalı bir arkadaş ile tanıştık. Bize sahilde yürüyüş teklifinden sonra yürüyüş yaptık ve Küba hakkında bir çok konuda sohbet ettik.

DCIM100GOPROdsc_0071 dsc_0086dsc_0515kk DCIM101GOPRO DCIM101GOPRO DCIM101GOPRO DCIM101GOPRO DCIM101GOPRO DCIM101GOPRO DCIM101GOPRO DCIM101GOPRO DCIM101GOPROdsc_0102

Diğer Abonelerin Arasına Sende Katılabilirsin

Posta hesabına bir gün bir mail düşer. Okursun, bakarsın ve çok beğenirsin. İşte o mail sırt çantanı alıp bir yerlere gitmen ve seni harekete geçirmek için yeterli olabilir. Türkiye ve Yurt dışı gezi yazılarımızın mail adresinize gelmesini ister misiniz? Sadece e-posta adresinizi yazarak hemen abone olun! Gezgin İz sizi harekete geçirecek makaleleri mail adresinize göndersin ama reklam vs göndermesin.. :)

CEVAP VER