Nasıl Gidilir?
Doğu Karadeniz’in en güzel ve gözde yerlerinden olan Borçka Karagöl Tabiat Parkı Artvin’e 57km Borçka’ya 25 km uzaklıktadır.

Konaklama Yapılabilir Mi?
Borçka Karagöl Milli Parkların izin verdiği alanlar içerisinde çadır ve karavan ile konaklamak mümkün. Mevcut ayrılmış alan içerisinde su ve tuvalet imkanı olduğu için konaklamalarda
çadır başına 20 TL veya çadır kiralamak isterseniz; 2 kişi 50TL 3 kişi 60TL vererek hazır kurulu çadırları değerlendirebilirsiniz. Ayrıca karavancılar içinde aynı benzer ücretler ile kalınabilir.

Giriş Ücreti Var Mı?
Bölgeye giriş için belirli bir ücret vermek gerekiyor.
Giriş yaptıktan sonra park ücreti yoktur.
Araba; 9 TL
Motosiklet; 6 TL
Minibüs; 25 TL

Karagöl Hakkında!
19.yüzyıl başlarında Klaskur (Aralık) yaylası yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonucu Klaskur deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuştur. Bölge tabiat parkı ilan edilmesinden sonra koruma altına alınmış. Bu yüzden gölde balık tutmak yasak olduğu için ellerinizle balık besleyebilirsiniz.

Artvin’e yolu düşüp de bu yer yüzündeki cennet köşeyi görmeden gitmeyin. Biz gittik gördük ve hayran kaldık.

Çadırınızı yada karavanınızı alarak bu muhteşem yerde güneşin doğuşunu izlemek gibisi yoktur. Gölün üzerine düşen siluetler harika.

Bir gün Karagöl’e yolunuz düşerse güzel fotoğraflarınızı bekliyoruz.

Diğer Abonelerin Arasına Sende Katılabilirsin

Posta hesabına bir gün bir mail düşer. Okursun, bakarsın ve çok beğenirsin. İşte o mail sırt çantanı alıp bir yerlere gitmen ve seni harekete geçirmek için yeterli olabilir. Türkiye ve Yurt dışı gezi yazılarımızın mail adresinize gelmesini ister misiniz? Sadece e-posta adresinizi yazarak hemen abone olun! Gezgin İz sizi harekete geçirecek makaleleri mail adresinize göndersin ama reklam vs göndermesin.. :)

CEVAP VER