akdenizde-caretta-karavanla-kamp-turu-19

Akdeniz bölgesinde karavan veya çadır ile kamplı tatil yapmak, kafa dinlemek, farklı bir deneyim yaşamak isterseniz bizim izlediğimiz rotayı deneyebilirsiniz.

akdenizde-caretta-karavanla-kamp-turu-18

Karavanla seyahat etmek bir çok insanın en büyük hayallerindendir. Bizim için de öyleydi. İnternette çekme karavanları incelerken hem dış görünüşü hem iç kullanışı ile hayran kaldığım Caretta Karavanı sahiplenmemizden sonra hayalimiz gerçek oldu.

akdenizde-caretta-karavanla-kamp-turu-17

Turumuza Karaman’dan başlayarak Mut – Silifke’ye ulaştık. Silifke’den sonra istikamet Anamur.

İlk Durağımız PULLU ORMAN İÇİ MİLLİ PARKI
Bölgeye ulaşmak için Anamur – Mersin Karayolunun 8. KM Bozyazı asfaltı üzerinde Dikilitaş Mevkiide. Silifke’den gelenler için Anamur Kale’sine gelmeden yaklaşık 500 metre önce solda kalıyor.

DCIM101GOPRO

Pullu 2 olarak bilinen kamp alanında günübirlik gelenler sağ bölgede, kampçılar sol bölgede kalıyor. İşletme sahipleri gayet güler yüzlü fakat kamp alanının wc, duş bulaşık yıkama yerleri biraz bakımsız. İsteyenler çadır kampı da yapabiliyor, hatta kurulu vaziyetteki içi sünger yataklı çadırları kiralamak da mümkün.

DCIM101GOPRO

Günübirlik pikniğe gelenlerden ayrı olduğunuz için mangal dumanında boğulmadan, gürültüden uzak, orman ve denizin kucaklaştığı eşsiz bir manzara ile keyifli bir kamp yapabilirsiniz.

DCIM101GOPRO

Plajı biraz taşlı ama suyu, ayaklarınızın ucunda yüzen balıkları net görebileceğiniz kadar temiz. Ayrıca denizde bir hedefe yüzmeyi sevenler için denizin içinde bulunan Dikilitaş’a yüzüp gelmek bu sırada deniz gözlüğü ile su altını izlemek bize büyük keyif verdi.

DCIM101GOPRO DCIM101GOPRO DCIM101GOPRO

Gündüz esen deniz meltemi eşliğinde hamakta sallanırken uykuya dalmak ise kampın en keyifli anlarından.

akdenizde-caretta-karavanla-kamp-turu-37 DCIM101GOPRO

Burayı farklı kılan bir başka özelliği ise caretta carettaların yumurtlamaya gelmesi. Tarihleri denk getirebilirseniz ve şanslıysanız carettaların yumurtalarını gömmesini ve yumurtadan çıkışlarını izleyebilirsiniz.

DCIM101GOPRO

Gün yerini geceye bıraktığında, size şarkılar söyleyen dalga seslerine binlerce yıldız ve ay ışığı eşlik edince, zamanın durduğunu hissedeceksiniz.

akdenizde-caretta-karavanla-kamp-turu-20

“Dünya bu kadar büyük, ömür bu kadar kısayken bu yerleşik hayatı kim icat etti?…”

Evet, karavanda ilk kez yeni bir güne uyandığınız zaman aynen böyle düşünüyor insan. Tüm gece tabiat ananın kucağında uyumanın huzuru ile başlayan güne uyanmanın keyfini kelimelere dökebilmek çok zor.

akdenizde-caretta-karavanla-kamp-turu-21DCIM101GOPRO

Balık tutmayı sevenler için bölgede balık tutmanız da mümkün.

akdenizde-caretta-karavanla-kamp-turu-38

Diğer Abonelerin Arasına Sende Katılabilirsin

Posta hesabına bir gün bir mail düşer. Okursun, bakarsın ve çok beğenirsin. İşte o mail sırt çantanı alıp bir yerlere gitmen ve seni harekete geçirmek için yeterli olabilir. Türkiye ve Yurt dışı gezi yazılarımızın mail adresinize gelmesini ister misiniz? Sadece e-posta adresinizi yazarak hemen abone olun! Gezgin İz sizi harekete geçirecek makaleleri mail adresinize göndersin ama reklam vs göndermesin.. :)

CEVAP VER